22. ledna 2007 [STK]

Jana Palatková vybojovala bronz

Sváťa Býma zahrál 75 a 77 ran, což v ostré mužské konkurenci stačilo pouze na 18. místo. (Foto David Jirků)

Finálovým kolem v pražské Čechii skončilo v neděli Mistrovství ČR na FSG simulátorech. Turnaje, který se v prvním kole hrál v deseti indoorech po celé republice včetně FOMEI v Hradci Králové, se zúčastnilo 181 hráčů. Do druhého kola postupovalo pouze 50 nejlepších (40 mužů a 10 žen). Projít náročným cutem se podařilo třem našim hráčům. Sváťa Býma se 75 ranami držel po prvním kole mezi muži 24. příčku, Janě Palatkové vyneslo 79 úderů v ženách dokonce 4. místo a Zuzka Eliášová měla se skóre 83 zajištěný postup z 8. pozice.

Finálové kolo se hrálo ze zadních odpališť, takže výsledky většiny hráčů ve startovním poli byly o něco horší. Nutnost hrát delší rány se ale nijak nepodepsaly na výkonu Jany Palatkové, která zopakovala svých 79 a posunula se na výbornou bronzovou příčku. Na vítězku Kláru Spilkovou Janě chyběly pouhé 3 údery. Svoji pozici ve výsledkové listině dokázal vylepšit i Sváťa Býma. Po 77 ranách vystoupal o šest míst nahoru a skončil na 18. místě. Zbývá jen dodat, že Zuzka Eliášová místo turnaje zůstala doma v posteli se začínající chřipkou.

Z dalších našich hráčů, kteří se nekvalifikovali do finále v Čechii se nejlépe umístil Honza Petráček (79 ran, 50. místo), Pavel Eliáš (82, 69.), Pavel Balada (82, 70.) a Arnošt Martinec (85, 82.). V ženách skončila nejblíže postupové desítce Kristina Hostáková (84, 12.), před Luckou Bičišťovou (91, 21.) a Karolínou Černou (93, 24.).