13. září 2010 [daw]

Hrádovská Tour dorazila do finále

Bez konkurence. Josef Fajfr vyhrál v kategorii hráčů s HCP 18,5-36 "o parník". (Foto David Jirků)

Poslední ze série šesti turnajů Hrádovské Tour proběhl tuto neděli. V napínavém boji se rozhodovalo o vítězích žebříčků ve třech vypsaných kategoriích. Celkově se do turnajů prvního ročníku túry přihlásilo 62 hráčů a hráček.

V kategorii 1 uhájil prvenství Zdeněk Košťál před Martinem Beránkem starším. Martin nevyužil šanci přeskočit Zdeňka na čele žebříčku, nakonec mu chyběly čtyři stablefordové body. Na třetí místo se posunul Ondra Vaňátko.

O vítězi druhé kategorie nebylo téměř pochyb již před turnajem, protože vedoucí Josef Fajfr měl takřka nepřekonatelný náskok. Druhý skončil Luděk Moravec, třetí příčku obsadila Kateřina Beránková.

Ve třetí kategorii se rozhodlo nejtěsnějším možným poměrem. Do té doby vedoucí Aleš Večeřa neodolal útoku Matěje Švasty a nakonec zůstal pozadu o jeden bodík. Třetí místo získal Petr Ovesný.