2. září 2013 [STK]

Senioři hráli mezinárodní mistrovství

Nejlépe umístěný. Z hráčů GCHK se na seniorském šampionátu nejvýše umístil Josef Rybář. (Foto David Jirků)

Vrcholný turnaj seniorské sezóny hostily od 27. do 29. srpna Karlovy Vary. V šampionátu na rány poměřilo síly 138 hráčů ve věkové kategorii 55-69 let, kteří reprezentovali 11 zemí. Z našich hráčů se na MMČR vydali Josef a Vladimír Rybářovi, Arnošt Martinec, Viktor Ludvík, Petr Jedlička a Petr Solich.

V posledních letech se našim borcům na MMČR nedaří. Třebaže na řadových turnajích Senior Tour se často umisťují v první desítce, a každým rokem přivezou i pár umístění na stupních vítězů, mezinárodní mistrovství není už delší dobu místem, kde by hráči Hradce Králové byli vidět. Letos se nejlépe umístil Pepa Rybář, kterému po výsledcích 88 a 85 ran o jednu ránu unikl postup cutem do finálového kola a obsadil 55. příčku.

O deset míst dále skončil Viktor Ludvík (90 a 85 úderů), Arnošt Martinec se umístil na 72. pozici (84 a 92 ran). Petr Solich hrál 92 a 91 ran, což mu vyneslo konečnou 86. příčku. Petr Jedlička hrál 91 a 93 úderů, což stačilo na 90. místo. Vláďa Rybář po výsledcích 98 a 96 ran skončil na 115. místě.