Golf Club Hradec Králové
2. srpna 2005 [STK]

Mimořádné úspěchy kadetů GCHK

Golf Club Mnich (Foto archiv)

Naše mládež přivezla dvě medaile z mistrovství ČR hráčů do 16 let, které se konalo na přelomu července a srpna na Mnichu u Nové Bystřice. V kategorii kadetek (hráčky 15-16 let) se prosadila Karolína Černá, která po výkonech 89, 92 a a 86 úderů obsadila druhé místo. Na vítěznou Editu Urbanovou z Karlových Varů Karolíně po třídenním turnaji chybělo 5 ran.
Další želízko v ohni jsme měli ve stejné věkové skupině mezi chlapci. Sváťa Býma ztrácel po púvodních dvou kolech (84, 76) dvě rány na Tomáše Uhra z Golf Clubu Praha a mohl vážně pomýšlet na titul mistra republiky. Závěrečné kolo se pro něj vyvíjelo velmi dobře - na páté jamce srovnal skóre s lídrem turnaje a ještě pět jamek před koncem vedl o jednu ránu. Slibnou pozici se Sváťovi bohužel udržet nepodařilo a po chybách v závěru donesl 87 ran.
V konečném součtu spadl na třetí příčku, i toto umístění je ovšem vynikající. Třetím hráčem GCHK, kterému se podařilo projít cutem a bojovat o dobré umístění, byl objev letošního roku Pavel Balada. Po výsledcích 89, 89 a 96 Pavel skončil na 13. příčce.