6. června 2010 [daw]

Slunná neděle v Harrachově

Výlet do historie. Klára Spilková na startu Dětské Tour Severovýchod v Harrachově v roce 2003. (Foto GCHAR)

Otázka pro pamětníky DTSV. Co má společného Mezinárodní juniorské mistrovství Německa a Dětská Tour Severovýchod v Harrachově? Inu, téměř přesně před sedmi lety tu jakási Klára Spilková z pražského Erpetu získala svoji první medaili. Dnes vyhrála ta samá Klára, kterou už dobře zná nejen golfová Evropa, ale i v Amerika, podruhé juniorské mistrovství Německa. A právě dneska se také odehrál další z turnajů Dětské Tour Severovýchod v Harrachově. Kdo z dnešních harrachovských vítězů půjde v Klářiných stopách?

Dosavadní suverén dorostenecké kategorie Ondřej Pátek dokázal vyhrát již třetí turnaj ze čtyř. Ondra měl ovšem štěstí, že se v jedné kategorii nepotkal s Jakubem Barešem, který neměl konkurenci mezi kadety a uhrál celkově nejlepší výsledek dne. Tomáš Švarc oplatil Davidu Kváčovi loňskou porážku a zvítězil mezi staršími žáky. Domácí Zdeněk Moravec s přehledem opanoval kategorii mladších žáků. Sdruženou kategorii hráčů s klubovými hendikepy vyhrál Jan Vašíček.