19. května 2008 [STK]

S lijákem se vypořádal pouze Jan Petráček

Hendikep padá dolů. I přes nepovedené nedělní kolo v Poděbradech má Lucka Bičišťová v letošním ročníku Czech Amateur Golf Tour velmi dobrou bilanci a její hendikep se aktuálně usadil na hodnotě 5,3. (Foto Jiří Vaňátko)

O víkendu pořádala Česká golfová federace Czech Golf Amateur Tour v Poděbradech. Turnaje se zúčastnilo několik našich hráčů, z nichž se nejlépe vedlo Honzovi Petráčkovi. Obě kola silně ovlivnilo deštivé počasí – v sobotu byla hra přerušena kvůli bouřce a neděle propršela úplně celá. Přesto byly výkony hráčů GCHK potěšitelné a před blížící se 1. ligou družstev je vidět dobrá forma našich reprezentantů.

Honza Petráček skončil nejvýše v mužích, kde v konkurenci 90 hráčů obsadil po výsledcích 80-79 pěknou 26. příčku. Další dva hráči našeho ligového týmu Pavel Balada a Sváťa Býma měli dobré první kolo, ale v neděli už se jim vinou deště příliš nevedlo. Pavel hrál 76-83, což znamenalo zlepšení HCP na 4,6 a 28. místo. Sváťa donesl v sobotu nadějných 77, ale neděle mu nesedla (89) a skončil až na 58. příčce.

V kategorii žen se v prvním kole blýskla Lucka Bičišťová, která nastřílela 79 ran a byla na dohled od medailových pozic. V neděli ale Lucka musela spolknout hořkou pilulku v podobě 101 ran a propadu na 23. příčku. Horšímu druhému kolu se nevyhnula ani Kristina Hostáková, ale její výsledky 83-89 nakonec stačily v obtížných podmínkách na solidní 17. místo. Další zastávka Czech Amateur Golf Tour se odehraje 7.-8. června v Ropici a týden nato už se v Sokolově rozjede první liga.