20. srpna 2007 [daw]

Harrachův pohár zůstává na Hrádku

Zámecký pohár hraběte Harracha 2007. (Foto Jaroslav Větvička)

Tradiční srpnový turnaj Zámecký pohár hraběte Harracha přilákal v sobotu 18.8. na Hrádek řadu hráčů, včetně prvoligových reprezentantů GCHK. Nakonec bylo docela překvapením, že na první místo v nejsilnější hendikepové kategorii stačilo jen 28 stableford brutto bodů. O vítězství v turnaji se sehrála rozehrávka mezi trojicí hráčů.

Nejlépe měl turnaj rozehraný Honza Petráček, který hrál první devítku jednu nad par a vedl se 17 body. Druhá půle se mu ale vůbec nevyvedla a jen díky birdie na poslední jamce se protáhl do rozstřelu. V něm nastoupil proti Lukáši Vaňkovi a Lucce Bičišťové. V loterii "náhlé smrti" si ovšem Honza vedl nejlépe a oba své soupeře porazil.

Ve druhé kategorii HCP 19,5-36,0 zvítězil pěkným výsledkem 18 brutto bodů Petr Jedlička, který díky tomu zlepšoval hendikep velkým skokem z 29,5 na 24,4. Druhé místo obsadil František Zolman a třetí skončil Vladimír Baše - oba po 15 bodech. V kategorii hráčů s klubovým hendikepem 37-54 si nejlépe vedla Naďa Kashiyama se 7 body. Opět zlepšovala a krůček po krůčku se blíží k HCP 36 - už jí chybí pouze tři rány. Druhý skončil Jacques Averbuch a třetí Miloš Fic.