Golf Club Hradec Králové
18. září 2013 [STK]

A nový mistr klubu je... kdo?

Mistr klubu na jamky. Vláďa Rybář obhájil titul jamkového mistra klubu. (Foto David Jirků)

V první polovině září skončily dvě celoroční klubové soutěže. Na Myštěvsi byla završena GCHK Tour a na Nové Americe se odehrálo finále jamkového mistrovství klubu, do něhož se probojovali Vláďa Rybář a Petr Solich.

Jamkovka

Jamkový šampionát se letos nehrál tradičním pavoukovým systémem, ale ve skupinách. V rámci skupin hrál utkání každý s každým a sbíraly se body do tabulky. Tento formát má určitě výhodu před vyřazovacím způsobem – jedna porážka nic neznamená, jelikož každý má možnost odehrát více zápasů.

Bohužel pro nezájem o hru byla zrušena kategorie žen. Přihlásila se pouze Lucie Harcubová. Je velká škoda, že mezi hráčkami GCHK není o jamkové soutěžení zájem, ale třeba se to příští rok změní.

V mužské kategorii byly ustanoveny dvě skupiny po čtyřech až pěti hráčích. V rámci skupiny čekaly každého hráče zápasy proti všem ostatním. První hráč výsledné tabulky postoupil do finále, druhý hráč pak do utkání o třetí místo. Hrálo se nejčastěji na Nové Americe, začalo se v květnu.

V červené skupině byli Vladimír Rybář, Pavel Eliáš, Vladimír Wsól, Roman Neubauer a Vladimír Zeman. S výjimkou skreče Pavla Eliáše se odehrály všechny zápasy. Síla skupiny byla velmi vyrovnaná a na prvním místě tabulky došlo ke koncentraci tří borců se stejným počtem bodů – Neubauer, Wsól, Rybář. Hrály se proto další určující zápasy pro finále. Vláďa Wsól z důvodu zaneprázdnění přepustil svůj mač Romanu Neubauerovi, kterého Vláďa Rybář na Kunětické Hoře v zápase trvajícím do pozdních večerních hodin porazil, a tím se stal finalistou.

Modrou skupinu utvořili Jiří Olšanský, Petr Solich, Viktor Ludvík a Bohumír Šafařík. Bohužel zde odehrál všechny zápasy jen Petr Solich. Naštěstí všechny vyhrál, a tak o jeho zaslouženém prvenství nemohlo být žádných pochyb. Ostatním se nepovedlo odehrát všechny naplánované duely z důvodů pracovních i jiných. Na druhé příčce postoupil do bojů o bronz Míra Šafařík.

Finále na Nové Americe tak proti sobě postavilo dva dlouholeté spoluhráče ze seniorské reprezentace klubu. Tentokráte měl větší herní štěstí Vláďa Rybář, který na 17. jamce zvítězil a stal se podruhé za sebou jamkovým mistrem klubu. V boji o třetí místo zvítězil Roman Neubauer nad Mírou Šafaříkem.

GCHK Tour

Seriál GCHK Tour byl jednou z novinek letošní sezóny. Túra se skládala celkem z devíti turnajů hraných od dubna do září na šesti hřištích v našem regionu. O turnaje byl zájem, průměrná účast byla 41 hráčů. Soutěžilo se ve třech hendikepových kategoriích, a to HCP 0-18, HCP 18-36 a HCP 37-54.

Do hodnocení túry se započítávalo šest nejlepších výsledků z možných devíti. V první hendikepové kategorii neměl konkurenci Tomáš Hájek, který se 167 brutto stableford body zvítězil o úctyhodných 34 bodů před druhou Annou Starostovou a 36 bodů před třetím Vláďou Rybářem. Celkem bylo v této kategorii klasifikováno 62 soutěžících.

Nejlepší hráči GCHK Tour 2013, kategorie A Zleva Vladimír Rybář, Anna Starostová a Tomáš Hájek. (Foto Petr Drbal)

V druhé hendikepové kategorii zdaleka tak přesvědčivé rozdíly na špičce žebříčku nebyly, ba naopak. Se 199 netto body se o prvenství podělili Lenka Donátová a Roman Rosulek. Trojici nejlepších doplnil Ladislav Semerád s výsledkem 190 bodů. V této kategorii soutěžilo celkem 30 hráčů.

Nejlepší hráči GCHK Tour 2013, kategorie B Zleva Ladislav Semerád, Roman Rosulek a Lenka Donátová. (Foto Petr Drbal)

Kategorii klubových hendikepů drtivým způsobem ovládl Vincent Gianquintieri. Na jeho 213 netto bodů nenašel žádný z dalších 17 soutěžících v této kategorii odpověď. Jiří Kolavík obsadil druhé místo žebříčku se 168 body, třetí Jan Hlava získal 159 bodů.

Nejlepší hráči GCHK Tour 2013, kategorie C Zleva Jiří Kolavík, Vincent Gianquintieri a Jan Hlava. (Foto Petr Drbal)