26. května 2013 [daw]

Odstartovala túra benjamínků

Trio nejlepších. V kategorii hráčů s hendikepy 37 a vyšší zvítězila Tereza Najmanová před Tobiášem Vrabcem a Kristiánem Barvířem. (Foto David Jirků)

Turnajů mládeže není nikdy dost a obzvlášť to platí pro kategorie nejmenších dětí, které sice chodí trénovat a golf je baví, ale neodpalují míčky dost dobře na to, aby získaly hendikep a mohly se hlásit třeba na Dětskou Tour Severovýchod. Proto se objevila myšlenka připravit turnajovou sérii pro úplné začátečníky, dostupnou jak finačně, tak i časově. Myšlenku se podařilo dotáhnout do konce a ve středu 22. května zazněl první startovní výstřel Benjamin Tour 2013.

Hostitelem prvního turnaje byl Golf Club Na Vrších. Počasí turnaji nepřálo, foukal studený vít a hřiště skrápěly přeháňky. Odehrát devět jamek v těchto nepříznivých podmínkách by bylo úctyhodným výkonem i na dospělého, natož na děti prvního stupně základní školy. Přesto se dvanáctka statečných juniorů doprovázena neméně statečnými rodiči do tohoto úkolu pustila.

Devět jamek odehráli všichni, za což jim patří velké uznání. Tobiáš Vrabec a Tereza Najmanová museli odehrát ještě několik dalších jamek navíc v rozstřelu o první místo. Úspěšnější byla nakonec Terezka, Tobiáš se musel spokojit s pohárem za druhé místo. Třetí příčku obsadil Kristián Barvíř.