23. srpna 2013 [STK]

Bilance družstev: dvě pátá místa

Tým dorostenek. Na Kaskádě vybojovaly naše hráčky páté místo. (Foto Petr Drbal)

Národním finále Poháru klubů v Olomouci byla završena mládežnická mistrovství ČR ročníku 2013. Jako každý rok se konaly šampionáty ve čtyřech věkových kategoriích - žactvo do 14 let, Pohár klubů do 16 let, chlapci do 18 let a dívky do 18 let. Golf Club Hradec Králové nasadil týmy do všech čtyř soutěží. Dvě družstva uvízla v regionální kvalifikaci, dvě postoupila do finálových částí šampionátů.

Kvalifikačním sítem neprošlo družstvo žáků a družstvo dorostenců. Kvalda se hrála na Nové Americe na začátku prázdnin, žáci skončili na 7. místě, dorostenci obsadili 3. příčku.

Radost nám naopak udělaly dorostenky, které vybojovaly 2. místo a tím pádem se kvalifikovaly do finálových bojů na brněnskou Kaskádu. Zde se v krutých vedrech, která panovala na začátku srpna, naše dorostenky ve složení Míša Kulhánková, Eva Němečková, Anna Starostová a Lucka Harcubová umístily na solidní páté příčce.

2013 - 5. místo

Spokojeni můžeme být také s představením naší mládeže v soutěži "šestnáctek". Kvalifikaci hostila osmnáctka v Bohdanči, kde jsme si druhým místem vybojovali pozvánku do finálového klání v Olomouci.

Finálová sestava GCHK byla následující: Lucie Harcubová, Michaela Kulhánková, Eva Němečková, Ondřej Donát, Christian Horák a Martin Turek. První den v Olomouci nám byl soupeřem pražský Erpet. Zápas to byl velice dramatický s mnoha zvraty. Čtyřhra Evy Němečkové s Luckou Harcubovou byla neuvěřitelnou hrou nervů, která se protáhla na 22 jamek. Lepší nervy a soustředění nakonec prokázaly naše hráčky, a získaly tím cenný bod. Škoda těsné prohry Chrise Horáka a Míši Kulhánkové na 17. jamce. I tak ale nebyla situace beznadějná, oba jmenovaní si to totiž vynahradili vítězstvím v singlech. K postupu přes Erpet nakonec sice ještě dva body chyběly, ale výkon týmu byl velmi bojovný a sympatický.

Druhý den jsme hráli o páté místo s domácím Golf Clubem Olomouc. Do utkání jsme sice vstoupili rychlou prohrou ve čtyřhře, ale v singlech jsme vývoj zápasu obrátili a úspěšně dotáhli do vítězného konce. Třetím rokem za sebou nám tak v Poháru klubů patří 5. místo. Společně s 5. místem dorostenek je letošní bilance GCHK velmi slušná, vždyť počet golfových klubů v ČR se pomalu blíží dvěma stovkám.