9. října 2013 [STK]

Naši hráči uspěli na Slovensku

Penati resort. Hřiště Penati se ukázalo v plné své kráse. Všichni zúčastnění, hráči i rodiče se shodovali v tom, že na tomto hřišti nejsou naposledy. (Foto Bohumír Šafařík)

Mezinárodní mistrovství Slovenska U.S.KIDS GOLF SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2013 proběhlo tuto sobotu a neděli na hřišti Penati Golf Resort – Legend Course u Senice. Pozvánku na tento turnaj využili naši dva hráči. Kristián Barvíř v kategorii 7-8 let a Justýna Šafaříková v kategorii dívek do osmi let.

Kristián se s konkurencí deseti hráčů popral bravurně. Ze zlatých odpališť se zlepšoval a po 55 ranách prvního dne a 50 druhého zapsal 105 ran a získal na tomto mistrovství krásné třetí místo stejně jako na českém mistrovství. První místo obsadil domácí hráč Tobias Munk, druhý byl český hráč Jan Mrňa. Kristián potvrdil a zúročil své tréninkové úsilí a věřme, že stabilizuje svoji hru přes zimu a na jaře potvrdí svůj snižující se hendikep.

Justýna Šafaříková přijela na Slovensko s nálepkou dvojnásobné vítězky českého seriálu těchto turnajů. Role papírové favoritky se zhostila od první jamky na hřišti. Ze zelených odpališť dokázala obejít první kolo minus jeden úder pod par, tedy 35 ran. Soupeřky tak udržela na distanc 6 ran. V neděli se její hře nedalo prakticky nic vytknou. Čtyři birdie a jedno bogey znamenalo 33 ran a v celkovém součtu 68 ran, svůj náskok zvýšila na 16 ran a turnaji triumfovala.

V této kategorii české hráčky dominovaly a doslova odsunuly domácí hráčky do role statistek. Na druhém místě skončila Tereza Najmanová, třetí Justina Šimková a čtvrtá Lucie Přádová.

Oba naši hráči takto zahájili přípravu na květnový evropský šampionát kde chtějí uspět podobně jako na Slovensku.
Komentáře: 2, poslední 19. listopadu 2013 v 10:41 | Přidat komentář

26. října 2013 v 19:03,