29. srpna 2008 [STK]

Úspěch na Mezinárodním mistrovství ČR

Konopiště, D’Este, jamka č.9. Bohumil Holubec hrál v závěrečném kole 77 ran, což bylo ten den třetím nejlepším výsledkem v celém poli! Škoda double bogey na technické jamce č. 9 s ostrovním greenem... (Foto David Jirků)

Více než stovka domácích a zahraničních hráčů ve věkové kategorii nad 55 let bojovala během uplynulých tří dní o tituly na Mezinárodním mistrovství České republiky na Konopišti. Z našich seniorů se prosadili Bohumil Holubec a Arnošt Martinec, jimž se na silně obsazeném turnaji povedlo umístění v první dvacítce. V pořadí českých hráčů se dostali do první desítky.

Tradičním dějištěm turnaje byly po dlouhé roky Karlovy Vary, odkud se nám ale nikdy nepodařilo přivézt dobrá umístění. Dosavadním nejlepším výsledkem bylo 24. místo Martince v roce 2005, Holubec skončil ve Varech nejlépe 77. Letos se MMČR přestěhovalo na Konopiště (hřiště D'Este), a zde se podařilo tuto nevalnou sérii ukončit.

Lepší vstup do turnaje měl Arnošt, který pohodlně prošel cutem po dvou kolech díky skóre 82-80. Bohoušovi se trochu nevydařil úvodní den, a tak s výsledky 85-81 nastupoval do finálového kola "ze zadních pozic". Na závěr ovšem nasázel parádních 77 ran a vyhoupl se na 14. místo konečného pořadí. Arnošt hrál 82 a skončil o čtyři příčky níže se shodným celkovým součtem 243 úderů. V národním hodnocení obsadili naši borci 8. a 9. místo. Cutem neprošli další dva hráči GCHK Viktor Ludvík a Pepa Rybář.
Komentáře: 1, poslední 29. srpna 2008 v 14:34 | Přidat komentář

29. srpna 2008 v 14:34, Drbal
Výborná reprezentace klubu, všem dík za účast a gratulace k dobrému (výbornému) umístění.