30. ledna 2011 [STK]

Řetěz bronzových medailí nepřetržen

Bronzoví senioři. Družstvo Hradce Králové ve složení Jarda Kuťák, Petr Solich, Vláďa Rybář a Arnošt Martinec získalo v Liberci třetí místo. (Foto Jiří Steiner)

Leden byl – tak jako každý rok – měsícem, do něhož se vměstnala téměř všechna simulátorová mistrovství republiky. Nový rok odstartovali MID amatéři v Mladé Boleslavi, následovali amatéři v Čechii a končili senioři v Liberci. A právě díky seniorům jsme nevyšli medailově naprázdno.

Začněme ale popořadě. Mladá Boleslav hostila 7. ledna šampionát hráčů od 35 let a z Golf Clubu Hradec Králové se do turnaje zapojili 4 hráči – Arnošt Martinec, Vláďa Rybář, Bohumil Holubec a Vláďa Wsól. Cutem do druhého kola prošli pouze první dva jmenovaní. Rybář se umístil na solidním 11. místě po výsledcích 81 a 80 ran, Martinec bral za 81 a 83 ran 15. místo.

Týden nato se ve Fomei konalo první kvalifikační kolo „velkého“ MČR jednotlivců, tedy mistrovství bez rozdílu věku. Z našich členů, kteří bojovali o postup do druhého kola, se prosadilo opět pouze zkušené duo Rybář-Martinec. Ve finále v pražské Čechii se o něco lépe vedlo Vláďovi, který se skóre 79-83 skončil na 24. místě, Arnošt se usadil na 30. příčce (79-92).

Poslední víkend v lednu patřil seniorskému MČR v Liberci, odkud se našim borcům ve třech předešlých letech vždy podařilo přivést bronzové medaile, ať už v družstvech nebo v jednotlivcích. Tradice zůstala i v letošním roce nepřerušena, díky dobrým výkonům členů družstva. Arnošt Martinec donesl 77 (6. místo individuálně), Petr Solich podržel tým se 79 ranami (9.) a Vláďa Rybář jistil medaile výkonem 83 úderů (15.). Odměnou hráčům byly krásné skleněné medaile. Gratulujeme!
Komentáře: 4, poslední 31. ledna 2011 v 14:37 | Přidat komentář