9. července 2007 [daw]

Double bogey přineslo vítězné vavříny

Největší překážka na hřišti - jamka č.3. O dvoumístné výsledky zde nebyla žádná nouze. (Foto David Jirků)

Málo vídané rozuzlení měl 11. ročník turnaje Golf Hrádek Cup, který se odehrál během svátečních dnů. Po dvou kolech měla dvojice Jana Palatková a Petr Makovský stejné skóre a o šampiónovi se rozhodovalo v rozehrávce náhlou smrtí od jamky č. 1. Nervy obou aktérů byly napjaté jako struny, o čemž svědčí fakt, že Jana vyhrála díky double bogey proti Petrovu triple bogey.

Při pohledu na startovní listinu s řadou bývalých mistrů klubu je vítězný výsledek dvakrát 77 ran docela překvapením. Je ale pravda, že počasí rozhodně nebylo červencové. Nad hřištěm se točil vítr a v obou kolech se objevily dešťové přeháňky. V hlavní hendikepové kategorii hráčů s HCP 0-24 byly k vidění pouze dva výsledky nad 36 stableford bodů.

Za dvojicí Palatková-Makovský skončil na třetím místě obhájce loňského prvenství Honza Petráček (79-79). V druhé kategorii se radoval z prvenství Jan Zápařka (96-92), o dva údery před Jardou Větvičkou (101-89) a Rendou Baše (92-98). V kategorii klubových hendikepů 37-54, která se hrála na stableford brutto body, vyhrál s velkým náskokem Petr Jedlička (16 bodů), druhý skončil David Voleský (9) a třetí Naďa Kashiyamová (8).