19. května 2008 [daw]

Golf Hrádek Cup 2008 – klany útočí

Prší, prší, jen se leje. Nedělní kolo Golf Hrádek Cupu 2008 absolvovaly jen ty nejsilnější povahy, protože celý den vytrvale pršelo. (Foto David Jirků)

Kuriózní situace nastala na 12. ročníku turnaje Golf Hrádek Cup, který se hrál během uplynulého víkendu. Ve všech třech kategoriích brali ceny za první a druhé místo příslušníci rodinných klanů – Kvasničkovi, Baše a Urbanovi. Mírně navrch měli otcové, kteří zvítězili dvakrát oproti jednomu vítězství synů. O majiteli hlavní ceny se rozhodlo až v rozehrávce náhlou smrtí.

K rozstřelu přitom vůbec nemuselo dojít, protože před poslední jamkou vedl Tomáš Kvasnička mladší o tři rány a vítězství měl prakticky v kapse. Jenže to by nesměl zahrát double bogey. Tomáš Kvasnička starší skóroval birdie a rázem bylo vyrovnáno. Na dodatečné jamce mu k vítězství stačil par.

V kategorii hráčů s HCP 18-36 zvítězil René Baše, který i přes krajně nepříznivé počasí dokázal v neděli zlepšit svůj hendikep. Radek Urban vyhrál kategorii hráčů s klubovým HCP 37 – 54. Sláva vítězům a čest poraženým, říkává se po velkých turnajích. V tomto případě by byla vhodnější spíše parafráze Čest vítězům a sláva poraženým, protože všichni, kdo nastoupili do druhého kola, prokázali obrovskou sportovní vůli.
Komentáře: 1, poslední 20. května 2008 v 23:27 | Přidat komentář

20. května 2008 v 23:27, Pemak
Nebo Klony útočí? Inspirováno Star Wars :-)