Golf Club Hradec Králové
5. června 2013 [šaf]

Evropský šampionát U.S. Kids Golf

Úspěšná hráčka. Justýnka Šafaříková se umístila na 7. místě evropského finále U.S. Kids Golf. Gratulujeme!!! (Foto Bohumír Šafařík)

Minulý týden se odehrál evropský šampionát U.S. Kids Golf. U paláce Gosford House nedaleko Edinburgu soutěžili mladí golfisté a golfistky v 16 věkových kategoriích, kteří se do turnaje nominovali na základě úspěchu v národních kvalifikacích z roku 2012. Kromě evropských vlajek zde vlály také vlajky USA, Mexika, JAR, Nigérie, Indie nebo Singapuru.

Českou republiku a náš klub reprezentovala v kategorii dívek do osmi let šestiletá Justýna Šafaříková. Nutno konstatovat, že velice slibně. Všechny tři hrací dny se zlepšovala a v konečném pořadí obsadila sedmé místo. Hra na skotských linksech ji evidentně nezaskočila. Vyzkoušela si tradiční hluboké ostrovní bunkery a výborně připravené, velmi rychlé greeny za deště, větru a slunka. Zvláště v posledním kole se jí dařilo když na sedmé jamce zahrála eagle a počtem ran 42 dokonce v tomto kole předčila i vítězku Kieru Floyd z Jihoafrické republiky.

Pro Justýnku to byla velmi cenná zkušenost do jejího golfového života. Získala mnoho kamarádek z řad spoluhráček a zavazující motivaci do příštích dvou let, kdy se chce určitě na hřiště Longniddry vrátit a v této kategorii uspět. Věřme, že nejen tam.

Dalším reprezentantem našeho golfového klubu byl Christian Horák v kategorii chlapců do 14 let. S otcem vyrazili do Skotska po vlastní ose autem. Viděl rozjařené fanoušky Bayernu Mnichov a Borussie Dortmund na cestě trajektem do Anglie za jejich týmy do finále ligy mistrů v kopané. Christian navštívil při své cestě i Stonehenge, nejslavnější megalitickou památku na světě. Na hřišti New Luffness okusil vše co ostrovní golf přináší. V silné konkurenci obsadil 32. místo. Zvláště stojí za zmínku jeho druhé a třetí kolo, kdy zahrál oba dny dva nad par hřiště. Svými výkony určitě potěšil kapitána prvoligového týmu GCHK Tomáše Očenáška. Liga začíná již tento víkend a nejen Chrisovi budeme držet palce.
Komentáře: 3, poslední 10. června 2013 v 14:19 | Přidat komentář

6. června 2013 v 09:38, Drbal
Oběma hráčům gratuluji k účasti a dobrým výkonům.Věřím, že zkušenost hry ve Skotsku jim pomůže k výborným výkonům při hře v ČR.
7. června 2013 v 09:06,
Velká gratulace mladým hráčům a též obětavým rodičům. Viktor
10. června 2013 v 14:19, dana
Moc Justýnce gratulujeme ,větvičkovi

FOTOGALERIE

Evropský šampionát U.S. Kids Golf 2013

Počet obrázků: 9

MAPA SERVERU

Přehledný seznam všech stránek na tomto serveru.

SLEDOVÁNÍ STRÁNEK

O nových článcích, výsledcích i fotogaleriích vás budeme rádi informovat e-mailem:

Co je to RSS?

(C) 2002-20015 Golf Club Hradec Králové z.s. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je určen jen pro osobní využití.
Golf Club Hradec Králové z.s., Rybova 1908/31, 500 09 Hradec Králové | Webmaster: Kosina.eu
Telefon: 493 814 396   Fax: 493 814 394   Mobil: 724 010 418