19. července 2004 [STK]

Lukáš Vaněk a Karolína Černá v lize zazářili

Petr Macholda hraje míč z vodní překážky během turnaje II.ligy v regionu SEVER. (Foto David Jirků)

Po čtyřech kolech byla v Čeladné uzavřena základní část I. ligy ČR družstev mužů. Našim hráčům se ani přes zlepšený výkon nepodařilo posunout výš v tabulce a obsadili celkové 7. místo. Ve vynikající formě se předvedl Lukáš Vaněk, kterého výsledky 83 a 78 ran zařadily mezi nejlepší hráče celého soutěžního pole.
Vítězem základní ligové části se stal Golf Club Praha, do II. ligy sestupuje Bechyně a semilské béčko. Celkové pořadí I. ligy včetně všech individuálních výkonů naleznete ve výsledcích. Soutěž nyní pokračuje jamkovou vyřazovací částí, v níž se náš tým střetne s favoritem na postup do Extraligy z Čeladné.
Mužský "B" tým Hradce Králové nastoupil v druhé lize na Ještědu. Po průměrných výkonech se naše družstvo umístilo na 6. místě se ztrátou čtyř úderů na pátou Novou Ameriku. Vítězem severní oblasti se stalo domácí mužstvo z Ještědu před klubem z Mostu.
Premiéru v II. lize si odbyly i ženy, které odehrály dvě kola na Nové Americe a obsadily celkové 3. místo za Novou Amerikou a Libercem (konečné pořadí). Suverénkou turnaje se stala Karolína Černá, která v sobotu zahrála 93 ran a v neděli dokonce 89 úderů.