Golf Club Hradec Králové

VŠE, CO BYLO NAPSÁNO O GOLFU

Přehled golfových knih

Nabídka literatury zaměřené na golf je dnes již neuvěřitelně široká. Unikátní seznam, který obsahuje téměř vše, co bylo o golfu v České republice knižně vydáno, naleznete na tomto místě. Obsah stránky je průběžně aktualizován (obvykle 1x ročně, podle množství nově vydaných titulů). Posl. aktualizace: prosinec 2006

John Rice: Golfové kuriozity

V roce 1994 publikoval Jonathan Rice knihu Curiosities of golf, kde čtenářům předkládá více i méně uvěřitelné (a přesto zřejmě pravdivé) historky ze světa golfu, které sesbíral po mnoha knihovnách. Golfová posedlost hráčů nezná mezí a někdy je dotažená až k absurdnu. Nahlédněme do následujících kapitol v krátkých ukázkách:

Není nad pořádný slovník

Golf – to je nekonečné množství situací, pro které hráči neúnavně vymýšlejí nová a nová pojmenování. Slangový slovník nakladatelství A-Ga-Ma, který vede novinářka Daniela Gaudlová a je součástí knižní série Klíč k českým golfovým hřištím, jich obsahuje více než půl tisícovky. A další přibývají - znáte třeba tahle?

Golfový antikvariát

Počešťování cizích slov je nevyzpytatelná věc. Vezměme např. „green“. Oficiální termín „jamkoviště“, který používají Pravidla golfu, se v praxi takřka nepoužívá. Píšeme „green“, „grýn“ nebo „grín“ a není asi možné uhodnout, zda se některá z těchto verzí v češtině nakonec uhnízdí coby regulérní spisovné slovo.

MAPA SERVERU

Přehledný seznam všech stránek na tomto serveru.

(C) 2002-20015 Golf Club Hradec Králové z.s. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je určen jen pro osobní využití.
Golf Club Hradec Králové z.s., Rybova 1908/31, 500 09 Hradec Králové | Webmaster: Kosina.eu
Telefon: 493 814 396   Fax: 493 814 394   Mobil: 724 010 418