Golf Club Hradec Králové

JAK HRÁT - tipy a triky

Spočtěme si hendikep

Všem hráčům, kteří nevědí, co hendikep vlastně znamená a jak se počítá, je určen následující článek. Podrobně si vysvětlíme všechny důležité pojmy a spočteme si zcela konkrétní příklad. Na závěr probereme ještě tzv. klubový hendikep v rozmezí 37-54, který je určen pro hráče se Zelenou kartou.

Kuchařka golfových her

O formách golfové hry naleznete v útlé brožurce Pravidel golfu jen pár základních zmínek (zcela logicky, není to žádná encyklopedie). Pokud tušíte, že jde pouze o nepatrně poodhrnutou záclonku na výhledu do obrovské zahrady plné rozmanitých herních kombinací, máte pravdu.

Pár fíglů proti dešti

Golf se hraje takřka za každého počasí, protože vítr ani déšť nejsou důvodem pro přerušení hry. Jak se říká: "Neexistuje špatné počasí pro golf, existují pouze špatně oblečení golfisté". Možná se vám hodí několik tipů, jak vyzrát na podzimní deštíky.

Jsou vaše míče vyvážené?

Máte někdy na greenu pocit, že jste míč trefili dokonale a on se přesto na pečlivě vyměřené dráze patu neudržel? Kde vězí chyba - ve vás, v patru, v greenu nebo v míči? Podle testů firmy Wilson se každý čtvrtý balon nekulí přesně tak, jak by měl. Způsob, kterým lze ověřit toto tvrzení, je velice jednoduchý, stačí sklenka vody a trochu soli...

Pořadí podle stablefordu

Nejčastějším herním formátem, se kterým se na turnajích setkáte, je bezesporu stableford. Vůči hráčům je systém shovívavý - nenutí je dohrávat všechny jamky. Oproti hře na rány ovšem častěji nastává shoda výsledků, které obvykle nabývají úzkého rozmezí hodnot (cca. od 25 do 40 bodů). Znáte pravidla, podle nichž se při stejných výsledcích určuje pořadí?

MAPA SERVERU

Přehledný seznam všech stránek na tomto serveru.

(C) 2002-20015 Golf Club Hradec Králové z.s. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek je určen jen pro osobní využití.
Golf Club Hradec Králové z.s., Rybova 1908/31, 500 09 Hradec Králové | Webmaster: Kosina.eu
Telefon: 493 814 396   Fax: 493 814 394   Mobil: 724 010 418