30. listopadu 2009 [STK]

Výběr výsledků GCHK - jednotlivci

V průběhu uplynulé sezóny jsme vás na těchto stránkách pravidelně informovali o výsledcích našich členů na všech důležitých turnajích. Závěr roku je obdobím bilancování, a tak si pojďme shrnout, jaký že rok 2009 ze sportovního hlediska vlastně byl. Začneme u soutěží jednotlivců.

Nejlepší jméno královéhradeckému golfu dělala bezesporu Kristina Hostáková. Kristina skvěle naladila formu na vrcholný turnaj sezóny - Mezinárodní mistrovství ČR v Karlových Varech, kde v nejsilnější konkurenci získala skvělé páté místo (čtěte Kristina Hostáková uspěla na MMČR).

Krom toho Kristina obsadila také výborné páté místo na Mezinárodním mistrovství Slovenska ve Velké Lomnici a umístila se v první desítce na Mezinárodním mistrovství ČR dorostenek v Šilheřovicích (čtěte Hostáková zopakovala Top 10 v juniorce). Turnajovou sezónu Kristina zakončila šestým místem v Poháru mistrů golfových klubů (čtěte Šesté místo v Poháru mistrů).

S mezinárodními úspěchy se může pochlubit také dvojice našich zkušených seniorů Arnošt Martinec a Bohumil Holubec, kteří si na základě výsledků v nominačních turnajích vybojovali účast v reprezentaci České republiky na Mistrovství Evropy (čtěte Naši senioři na mezinárodních turnajích).

V tuzemských seniorských turnajích se Arnošt dvakrát radoval z prvního místa a stal se vítězem Mistrovství Moravy a Slezska. Na tom samém turnaji získal Bohouš brnzovou medaili, ke které přidal ještě pomyslné stříbro z turnaje Senior Tour v Telči. Že seniorský věk není ve výkonnostním golfu žádnou překážkou, potvrdil Arnošt Martinec vítězstvím na klubovém mistrovství na Hrádku (čtěte Arnoštův comeback po deseti letech).

Nejúspěšnějšími hráči GCHK v kategoriích žákovských byli Eva Němečková, Anna Starostová a Honza Stodola. Pouze tito tři se na základě svých celoročních výsledků dokázali kvalifikovat do závěrečného turnaje Masters, který je tradičním vyvrcholením mládežnické sezóny (čtěte Masters mládeže na Mnichu s naší účastí).