1. února 2009 [STK]

Skokanem roku 2008 je Vojta Hovorka

Zlepšení o 20 ran. Vojta Hovorka (na fotce vpravo) zlepšil svůj hendikep během uplynulé sezóny z 34,5 ma 14,5 a stal se tak klubovým "Skokanem roku". (Foto David Jirků)

Vyhodnocení tradiční klubové soutěže o hráče s nejvýraznějším hendikepovým zlepšením během uplynulého roku se letos trochu zpozdilo kvůli roční kontrole hendikepu. Již před kontrolou bylo jasné, že Skokanem roku 2008 se stane 16letý člen Tréninkového centra mládeže Vojta Hovorka. Roční kontrola ještě „kosmeticky“ upravila hendikepy a nyní lze tabulku „skokanů“ považovat za definitivní.

Vítěz žebříčku stáhl ze svého hendikepu během 18 turnajů úctyhodných 20 ran. Po několika letech postupného sbírání zkušeností v TCM se během roku 2008 nadechl k velkému skoku. Díky poctivému tréninku se dostavily výborné výsledky, které mimo jiné Vojtovi zajistily nominaci do reprezentačního družstva GCHK v Poháru mládeže do 16 let. Zajímavostí je, že Vojta se stal prvním levorukým vítězem v historii Skokanů.

Na druhém místě žebříčku se umístil Richard Tejkl, který dokázal HCP 54 ze začátku sezóny stlačit na 17,4. Parádní výkon!

Na třetí místo žebříčku se vyšvihla další členka TCM, teprve 11letá Eva Němečková. Se svým zlepšením o 17,2 by v jiných letech žebříček s přehledem vyhrála, letos ale byla konkurence silnější, než obvykle. Společně s šestou hráčkou skokanského žebříčku Annou Starostovou patří obě dívky k velkým klubovým nadějím.

Čtvrtou a pátou příčku žebříčku obsadili pravidelní účastníci hendikepových střed a nedělí na Hrádku Radek Urban a Honza Mach. Honza se svými 62 odehranými koly byl druhým nejaktivnějším hráčem v klubu. Více kvalifikačních výsledků měl na svém kontě v uplynulém roce pouze seniorský reprezentant ČR Arnošt Martinec, který hrál na úpravu hendikepu 65 kol.