9. května 2005 [STK]

Sváťa Býma vede žebříček ČGF

Vítězové na Malevilu, zleva Klára Slezáková, Michal Coubal, Zuzana Lančová, Jakub Martiník, Sandra Jantová a Statopluk Býma. (Foto Petr Drbal)

3. ročník Dětské Tour Severovýchod zahájil v neděli 8. května turnajem v Malevilu. Díky nově vytvořenému systému národního hodnocení mládeže měl turnaj bodový koeficient 3 (major) a na startovním poli to bylo znát - turnaje se zúčastnilo přes 80 mladých golfistů z celé republiky. Nejvíce hráčů nastoupilo v kategorii kadetů, v níž díky výkonu 78 ran zvítězil náš Sváťa Býma a posunul se na průběžné první místo národního hodnocení hráčů do 16 let.
Z oddílu mládeže GCHK přijelo na Malevil hrát ještě dalších 14 dětí. 82 ran zajistilo Tomovi Kvasničkovi pátou příčku v kategorii do 16 let, Lucka Bičišťová vybojovala výborné druhé místo mezi dívkami do 14 let a Zuzka Eliášová skončila třetí mezi kadetkami.
Ve smíšené kategorii Zelených karet se nejlépe dařilo Lukáši Dernerovi, který donesl 37 stableford bodů a stal se již dvacátým členem klubového oddílu mládeže se uhraným hendikepem. Zelenou kartu má v současnosti dalších sedm našich dětí a o zisk ZK usiluje 22 nováčků.