16. dubna 2007 [STK]

Arnošt Martinec kraloval v Cihelnách

Turnaji v Cihelnách přálo počasí a po oba dva dny byly ideální podmínky ke hře. Na prvním odpališti právě hraje Míra Stránský, který je členem na Nové Americe, ale za GCHK nastoupil vloni na Mistrovství ČR seniorských družstev v Šilheřovicích. (Foto Lutz Kleiner)

O víkendu se na krásném hřišti v Cihelnách konal první turnaj nového ročníku Senior Tour a na této dvoudenní akci samozřejmě nemohli chybět senioři z GCHK. Do západních Čech se vydali celkem čtyři naši hráči, a i přes těžkou konkurenci (turnaj měl neuvěřitelných 146 účastníků) se nevrátili z prázdnou. Arnošt Martinec vybojoval po výsledcích 77-81 první místo!

Náš nejlepší senior a dvojnásobný reprezentant ČR vedl s hendikepem 5.7 celé soutěžní pole a před turnajem patřil k favoritům, nicméně za hendikep se žádné tituly nerozdávají a rozhoduje vždy až skutečný výkon na hřišti. V sobotu hrál Arnošt 77 ran a na čelo leaderboardu ztrácel jeden úder. Nedělní kolo začal velice dobře, brzy se vyšvihl na první místo a od nejbližších pronásledovatelů si udržoval náskok několika ran. Po 14. jamce vedl před druhým Františkem Münsterem z Golf Clubu Praha o 9 úderů a nic nenasvědčovalo tomu, že by se závěr kola mohl ještě zdramatizovat.

Na posledních čtyřech jamkách ale hřiště vycenilo zuby a Arnošt začal ztrácet rány ve vodních překážkách a bankrech. Na skórekartu zapsal 81, což byl naštěstí výsledek, který nakonec znamenal vítězství o jednu ránu před druhým Münsterem a třetím Jaroslavem Hankem z GC Karlovy Vary. Dalším našim hráčům se v Cihelnách už tolik nevedlo, Bohumil Holubec obsadil 43. místo, Josef Rybář 56. místo a Lutz Kleiner skončil na 71. příčce.

Příští týden hrají senioři na Karlštejně, kde zároveň začíná i přímý boj o nominaci na Mistrovství Evropy družstev ve švédském Göteborgu. Kvalifikačních turnajů se odehraje celkem šest a na začátku července budou známé výsledky. Držíme palce našim hráčům, aby se jim v reprezentaci podařilo získat místo.
Komentáře: 7, poslední 22. dubna 2007 v 20:35 | Přidat komentář