20. září 2004 [daw]

Přeborníky kraje jsou Petráček a Černá

Nejlepší hráči prvního ročníku Mistrovství Královéhradeckého kraje Jan Petráček a Karolína Černá. (Foto David Jirků)

Fantastické počasí provázelo druhou polovinu otevřeného Mistrovství Královéhradeckého kraje. Na programu byly dva turnaje hrané na rány, sobotní v Mladých Bukách (foto) a nedělní finále na Nové Americe (foto). Průběžné první místo mezi muži patřilo Honzovi Petráčkovi, který si na červnových turnajích na Hrádku a v Myštěvsi vytvořil náskok 9 ran před Pavlem Koudelkou. "Kouďas" se ovšem nehodlal vzdát a hned v Mladých Bukách stáhnul ze svého manka pět úderů. První nedělní devítka na Nové Americe dopadla pro Koudelku zle, ale Pavel dostál své pověsti velkého bojovníka a na Bohemian Garden zahrál 35 (-1).
Skvělý finiš na titul ovšem nestačil, Honza Petráček si svůj náskok dokázal pohlídat a o tři údery zvítězil. Třetí skončil již s poměrně velkým odstupem Arnošt Martinec. V kategorii žen soutěžily bohužel pouze tři hráčky. Pro titul krajské přebornice si s přehledem dokráčela Karolína Černá před Janou Rybářovou a Luckou Bičišťovou.
První ročník krajské tour je tedy za námi. Účast na jednotlivých turnajích byla velmi dobrá, ale systém hodnocení vyžadoval odehrání všech turnajů, což se mnohým hráčům nepodařilo splnit. Sportovní úroveň mistrovství proto nebyla na takové výši, která se dala předpokládat. Tyto nedostatky se v příštím roce jistě podaří vychytat vhodnějším nastavením kritérií hodnocení.