19. září 2005 [STK]

Býma a Černá vyhráli krajský přebor

Finálovému turnaji na Nové Americe (Woodland + Maple Hills) přálo krásné slunečné počasí, ale stejně jako v Mladých Bukách o den dříve i zde hráče velmi potrápil silný vítr. (Foto David Jirků)

V Mladých Bukách a na Nové Americe proběhla druhá půle otevřeného mistrovství Královéhradeckého kraje. Do bojů o titul krajského přeborníka zasáhlo 91 hráčů. Oba hlavní favorité na vítězství Svatopluk Býma a Karolína Černá, kteří získali vedení v červnových turnajích na Hrádku a v Myštěvsi, potvrdili bez větších problémů papírové předpoklady a zvítězili.
Další místa v kategorii mužů obsadili Vladimír Rybář a David Jirků, v ženách pak Lucie Bičišťová a Zuzana Eliášová. Na rozdíl od loňského roku, kdy se krajský přebor hodnotil podle výsledků na rány na všech čtyřech turnajích, došlo letos ke změně systému. Jednotlivé turnaje se opět hrály na rány, ale pro sestavení žebříčku mistrovství se použily výsledky stableford brutto. Hráčům se do konečného pořadí započítávaly maximálně tři nejlepší výsledky.