30. srpna 2009 [STK]

Naši senioři na mezinárodních turnajích

Maďarský šampionát. 21 evropských výběrů poměřilo své síly ve dnech 18.-21. srpna v Maďarsku. (Foto: www.hungolf.hu)

V závěru srpna se odehrály dva vrcholy seniorské golfové sezóny. Mistrovství Evropy seniorských družstev s účastí dvou našich borců se konalo v Maďarsku a mezinárodní mistrovství ČR jednotlivců proběhlo na Mnichu za účasti čtyř seniorů GCHK.

Holubec tahounem reprezentace

Jak jsme před časem referovali na našich stránkách, na ME v Maďarsku se kvalifikovali Arnošt Martinec a Bohumil Holubec. Arnošt hrál v brutto soutěž Challenge Raymond Barbier, Bohouš soutěžil na rány netto v Challenge William O’Babb. Bohoušovi se povedlo naladit do Maďarska výbornou formu - s výkony 71, 71 a 78 byl nejlepším hráčem českého výběru a má lví podíl na konečném 15. místě týmu. V indiduálním hodnocení náš hráč obsadil dělené 21. místo ze 124 hráčů.

Arnošt Martinec se do šestičlenného "A" týmu kvalifikoval jako poslední šestý hráč, ale i jemu se v Maďarsku dařilo a na jeho hru se spoluhráči mohli spolehnout. Z Čechů skončil Arnošt jako čtvrtý, celkově 90. a pomohl České republice ke konečnému 14. místu.

Ludvíkovi patřilo první kolo na Mnichu

Druhou důležitou seniorskou akcí bylo Mezinárodní MČR na Mnichu, kam se sjela více než stovka hráčů z deseti zemí. Za Golf Club Hradec Králové nastoupili krom dua reprezentantů ještě Vláďa Rybář a Viktor Ludvík. Skvělý vstup do turnaje se povedl právě Viktorovi, který na úvod nastřílel 79 ran (+6) a usadil se v první desítce průběžného pořadí. Druhé a třetí kolo Viktorovi tak dobře nevyšly a po 86 a 90 ranách klesl na celkové 24. místo. V národním hodnocení nicméně obsadil Viktor výborné 10. místo.

O jednu příčku lépe než Viktor se v českém žebříčku umístil Arnošt Martinec, který se den po dni zlepšoval (86, 85, 83). 27. celkově a 13. v národním pořadí skončil Bohumil Holubec (84, 90, 83) a 40. místo v konečném pořadí patří Vláďovi Rybářovi (87, 87, 91).
Komentáře: 2, poslední 31. srpna 2009 v 22:16 | Přidat komentář