24. května 2010 [daw]

Nová Amerika zvládla velký nápor

Lefty z Pardubic. Ondřej Pátek zatím nemá v letošním ročníku Dětské Tour Severovýchod konkurenci. Vyhrál oba turnaje, které se zatím odehrály. (Foto Zdeněk Přikryl)

Více než 130 mladých hráčů ve věku od 7 do 18 let soutěžilo v neděli 23. května při druhém turnaji Dětské Tour Severovýchod 2010 na Nové Americe. Po chladných a deštivých týdnech se příroda opět začala chovat rozumně a turnaji vyšlo krásné počasí. Příhodných podmínek využil nejlépe Ondřej Pátek z Golf Clubu Pardubice, který díky 74 ranám vyhrál kategorii dorostenců a letos má zatím stoprocentní vítěznou bilanci.

Výsledkem pod 80 ran ozdobil své prvenství i nejlepší hráč mezi kadety Jakub Bareš z Nové Ameriky (76). V nejpočetněji obsazené kategorii starších žáků a žákyň vyhrála favoritka Johanka Šteindlerová, byť jen o jednu jedinou ránu (83). V kategorii nejmladších hráčů s hendikepem 0-36 zvítězila Kateřina Čermáková z golfového klubu v Janově (90). Nejlepší výsledek ve smíšené kategorii hráčů s HCP 37-54 Dominiku Grodlovi ze Svobodných Hamrů.

Dětská Tour Severovýchod se nyní opět stěhuje na Svratku, kde doufejme že již napodruhé proběhne naplánovaný turnaj. V prvním termínu 15. května byla kvůli podmáčenému terénu soutěž zrušena a náhradou na 30. května.